POLOWANIE WIGILIJNE -24.12.2017
Spotkanie przyrodnicze podsumowujące "Rok gęsi gęgawy"
Dnia 30.11.2017r. opiekun koła LOP p. Lucyna Dudek zorganizowała w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żołyni ostatnie spotkanie przyrodnicze związane tematycznie z gęsią gęgawą. Na spotkanie zaprosiła myśliwą KŁ "Kuropatwa" w Żołyni a zarazem koordynatora konkursu z ramienia koła "Kuropatwa" p. Dorotę Cedzidło. Spotkanie odbyło się w dwóch klasach IV i VII na zajęciach przyrody i biologii. Myśliwa bardzo ciekawie przedstawiła informacje o gęsi, a oprócz tego uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Lucynę Dudek. Podsumowaniem spotkań w obydwu klasach był konkurs wiedzy "Wiem wszystko o gęsi gęgawie" w którym wzięli udział wszyscy uczniowie uczestniczący w spotkaniu.
Wyniki konkursu:
Klasa IV
I miejsce ex - Zuzanna Wojnar., Martyna Fus, Oliwia Dąbek, Amelia Krowicka, Sebastian Kołcz
Klasa VII
I miejsce - Natalia Wal
Gratulujemy zwycięzcom!
Podsumowanie
Z dużą ofiarnością i zaangażowaniem członkowie LOP realizowali zadania kolejnej edycji konkursu "Ożywić pola - Rok gęsi gęgawy". Była ona dla nas szczególnie ważna, bowiem swój trud dedykowaliśmy człowiekowi, który był z nami we wcześniejszych edycjach konkursu - panu Henrykowi Drążkowi. To właśnie dzięki jego mobilizacji wiele lat temu wystartowaliśmy w tym konkursie i zawsze z wielkim zapałem i ochotą realizowaliśmy zaplanowane zadania. Niestety przez ciężką chorobę pan Henryk nie dotrwał do zakończenia tej edycji konkursu, bowiem Pan Bóg miał wobec niego inne plany. Pozostanie w naszych sercach jako przyrodnik, bo tak zawsze określał siebie, któremu na sercu leżało przede wszystkim dobro zwierząt. Postaramy się kontynuować jego ideę i wspominać jego działania, które są dla nas pięknym przykładem. Gorąco wierzymy, że miłość i wiedza przekazana przez niego młodemu pokoleniu do przyrody przyniesie w przyszłości owocne efekty.
Opiekun koła LOP
w Szkole Podstawowej nr 2 w Żołyni
Lucyna Dudek
Podsumowanie konkursu
W tym roku nasi Koledzy Tomasz Baran i Konrad „Radek” Cedzidło obchodzili swoją myśliwską osiemnastkę. Na zakończenie polowania w dniu 29 listopada br. Koledzy Myśliwi wraz ze swoim Kapelanem złożyli im gratulacje i wręczyli osiemnastkowe upominki.
Dokarmianie zwierzyny drobnej – przypomnienie Kolegi Podłowczego
Przypominam Koleżankom i Kolegom o dokarmianiu zwierzyny drobnej. Zgodnie z przyjętymi zasadami obowiązującymi w Naszym Kole, odbywa się ono w grupach, według grafików. "Klasyczne" posypy powinny zostać zabezpieczone, przed wyjadaniem karmy przez dziki i sarny, godne polecenia są posypy automaty.
Darz Bór!
Podłowczy
Polowanie - 19 listopad 2017 r.
Msza Św. w intencji zmarłych myśliwych - 5 październik 2017 r.
foto. Rafał Dyrda
Zapraszamy na Msza Św. w intencji zmarłych kolegów myśliwych,
która zostanie odprawiona
w Kaplicy Św. Huberta w dniu
5 listopada br. o godz. 14:00.
Zarząd Koła
Krajowy Konkurs Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich
Małych Ras.
28 - 29. 10. 2017 Żołynia
W dniach 28 i 29 października bieżącego roku nasze Koło gościło opiekunów i ich psy biorące udział w Krajowym Konkursie Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras. Do konkursu zgłoszono: 21 psów, w tym: 1 springer spaniel angielski; 2 niemieckie płochacze myśliwskie; 2 setery szkockie gordony; 4 wyżły wajmarskie krótkowłose; 2 wyżły węgierskie krótkowłose; 2 wyżły niemieckie szorstkowłose; 8 wyżłów niemieckich krótkowłosych. Po przeprowadzeniu konkurencji i podliczeniu ocen pracy psów, sędziowie pod przewodnictwem Zdzisława Borowca stwierdzili, że:
W klasie wyżłów wielostronnych:
dyplom I°, lok. 1/13, oraz nagrodę ZG PZŁ (ZW PZŁ), przyznano wyżłowi niemieckiemu krótkowłosemu ZORG Kajminia, przyznano CPC. Tytuł Zwycięscy Pracy Myśliwskiej Wyżłów Wielostronnych Roku 2017
dyplom I°, lok. 2/13, oraz nagrodę ZG PZŁ (ZW PZŁ), przyznano wyżłowi niemieckiemu krótkowłosemu CHWYTNA z Harpolu,
dyplom I °, lok. 3/13, oraz nagrodę ZG PZŁ (ZW PZŁ), przyznano wyżłowi węgierskiemu krótkowłosemu, HAMAR z Tałchejów
W klasie: płochaczy wszechstronnych
dyplom I°, lok. 1/1, oraz nagrodę ZG PZŁ (ZW PZŁ)
przyznano angielskiemu springer spanielowi TIAMANT Happy and Lucky, przyznano CPC. Tytuł Zwycięscy Pracy Myśliwskiej Płochaczy Wszechstronnych Roku 2017
W klasie: płochaczy wielostronnych
dyplom I°, lok. 1/2, oraz nagrodę ZG PZŁ (ZW PZŁ), przyznano płochaczowi niemieckiemu KATO Any-Bon, przyznano CPC. Tytuł Zwycięscy Pracy Myśliwskiej Płochaczy Wielostronnych Roku 2017.
Rafał Dyrda
Prace przy stanicy - październik 2017 r.
foto. Rafał Dyrda
Fotoreportaż kol. Wojciecha Rachwała
OGÓLNOPOLSKI HUBERTUS W RZESZOWIE
15 PAŹDZIERNIK 2017 R.
DNI ŁAŃCUTA 17.09.2017
Członkowie naszego koła mimo ulewnego deszczu sprostali wyzwaniu i stawili się na rynku w Łańcucie by spotkać się z jego mieszkańcami. O łowiectwie opowiadali nasi koledzy, podczas prezentacji nie obyło się bez degustacji myśliwskiego bigosu, po który kolejka nie miała końca.
Paweł Czechowicz
HUBERTUS ŻOŁYŃSKI
21 PAŹDZIERNIK 2017 R.
Niezwykłe spotkanie ze sokolnikami
12 października 2017r. gościliśmy w naszej szkole nietypowych gości, a mianowicie sokolników wraz ze swoimi podopiecznymi sowami, sokołami i jastrzębiami. Pomysłodawczynią a zarazem organizatorką tego spotkania była myśliwa KŁ "Kuropatwa" w Żołyni p. Dorota Cedzidło. Sokolnicy państwo Agnieszka i Bartosz Kukurudza z firmy A. Kuku prezentowali po kolei wszystkim uczniom przywiezione ptaki. Były to sowy: pójdźka i puchacz, następnie sokoły: pustułka i raróg a na koniec ptaki z grupy jastrzębiowatych: myszołów towarzyski (jastrząb Harrisa) i myszołów. W czasie prezentacji każdego z nich pani Agnieszka bardzo ciekawie przedstawiała różne informacje związane z życiem każdego ptaka, jego zwyczaje i tajniki tresury. Dzieci miały jedyną, niepowtarzalną okazję pogłaskania ptaków, zobaczenia pokazu ich lotów, a także innych wyuczonych umiejętności, które wprawiły wszystkich w wielkie zdumienie i podziw. Ptaki zachwyciły wszystkich przede wszystkim niebywałą umiejętnością współpracy ze swoimi opiekunami, których zapewne bardzo lubią. Podczas prelekcji uczniowie chętnie odpowiadali na różne pytania co było dowodem, że uważnie słuchali sokolników, a nagrodą był udział w pokazie ptasich umiejętności. Miejmy nadzieję, że pokaz ten na długo pozostanie w pamięci uczniów, którzy byli pod wielkim wrażeniem ptasich umiejętności.
Opiekun LOP
Lucyna Dudek
P.S. Składam wyrazy serdecznego podziękowania myśliwej p. Dorocie Cedzidło za zorganizowanie pokazu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żołyni.
Lucyna Dudek
Żołynia, 6 października 2017 r.
Koło Łowieckie „Kuropatwa”
w Żołyni
Koleżanki i Koledzy, członkowie i stażyści
KŁ „Kuropatwa” w Żołyni
Zarząd KŁ „Kuropatwa” w Żołyni zaprasza na uroczyste obchody Hubertusa, które w Naszym Kole, odbędą się w dniu 21 października br. według następującego programu:
1. Zbiórka - Stanica Myśliwska - godz. 7:00
2. Msza Św. Hubertowska – Kaplica Św. Huberta – ok. godz. 7:30
3. Odprawa przed polowaniem – Kaplica Św. Huberta – ok. godz. 8:15
4. Polowanie – ok. godz. 8:30 do 14:30
5. Zakończenie polowania i pokot - Stanica Myśliwska - ok. godz. 15:00
6. Biesiada myśliwska - Stanica Myśliwska - ok. godz. 15:30
Z racji odpowiedniego przygotowania tej uroczystości prosimy wszystkich o zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Stanicę oraz miejsce pokotu będziemy przygotowywać i sprzątać w piątek 20 października br. zbiórka o godz. 8:00 (prosimy o przyjście z niezbędnymi narzędziami i materiałami). Szczegółowych informacji udziela kol. Podłowczy tel. 696 718 014. Tradycyjnie również prosimy o pomoc w postaci wypieków, sałatki, itp. które najlepiej dostarczyć w sobotę, do godziny 14:30 (tak aby można było je rozdysponować na wszystkie stoły).
Informujemy również, że Nasze Koło jest współorganizatorem Krajowego Konkursu Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras, który zostanie przeprowadzony w naszych łowiskach w dniach 28 i 29 października br.
Tradycyjna Msza Św. w intencji zmarłych kolegów myśliwych, zostanie odprawiona w Kaplicy Św. Huberta w dniu 5 listopada br. o godz. 14:00. Zarząd Koła przypomina, iż obowiązkiem każdego myśliwego jet uczestnictwo w tej mszy. Dlatego też prosimy o niezawodne uczestnictwo wraz z rodzinami.
W załączeniu przedkładamy plan polowań zbiorowych na bieżący sezon łowiecki. W tym sezonie planujemy przeprowadzenie kilku polowań zbiorowych z ambon, wykonanych przez stażystów naszego koła. Jest to w naszym kole nowa forma polowania zbiorowego, jak pokazują doświadczenia innych kół przynosząca lepsze efekty, szczególnie w realizacji odstrzału zwierzyny płowej.
Po raz kolejny przypominamy o obowiązku realizacji rocznego planu działalności koła. Niestety w wielu przypadkach nie został on zrealizowany. Zbliża się okres zimowy przypominamy wszystkim Koleżankom i Kolegom o odpowiednim przygotowaniu miejsc dokarmiania, wykonaniu niezbędnych napraw istniejących urządzeń łowieckich, budowie nowych urządzeń, w szczególności posypów „automatów” do dokarmiania bażantów (wzór dostępny u kol. Podłowczego). Prace związane z obowiązkowym dokarmianiem zwierzyny drobnej i grubej (min. uzupełnienie siana
i soli w lizawkach – 2 lizawki przy paśniku) należy wykonywać w swoich grupach. Kolegów grupowych prosimy o koordynowanie tymi zadaniami w swoich grupach.
Darz Bór
za Zarząd
Jan Mazurek - podłowczy
"Barwy Jesieni" - spotkanie
z mieszkańcami Zmysłówki - 01.10.2017 r.
Nową podwodą w nowy sezon polowań
Dzięki zaangażowaniu kolegów Radka i Tomka oraz wsparciu finansowemu kolegi Andrzeja w nowy sezon polowań wjedziemy super nowoczesną podwodą. Chyba Koledzy zapomnieli zainstalować ogrzewanie!
Pożegnanie Henia Drążka
Z wielkim bólem i smutkiem przychodzi mi wypowiadać słowa pożegnania stojąc nad mogiłą, która za chwilę obejmie swym mrokiem trumnę z bliskim mojemu sercu śp. Heniem – wujkiem, nauczycielem i przyjacielem. Byłem tym pierwszym, którego zaraziłeś wielką pasją łowiecką oraz umiłowaniem przyrody. Cieszyłeś się wówczas, że kiedyś będziesz miał następcę. Przez te kilka dziesiątków lat byłeś wzorem do naśladowania nie tylko dla mnie, ale i dla wielu stojących obok pogrążonych w smutku kolegów. Stałeś się żywą księgą historii naszego koła, na której kartach zapisane były początkowe obfitujące wielokrotnie w dramatyczne wydarzenia lata po pełne radości i satysfakcji zrealizowane zamierzenia szczególnie te z ostatniego dwudziestolecia. Jednak w tej księdze znaczna większość kart zawierała radosne wydarzenia pisane przez dzieci z żołyńskiej 2-ki, z którymi jak mi wyznałeś przez kilkadziesiąt lat przeżywałeś niezapomniane chwile. Przed paru laty gdy już wiek zaczął dawać do zrozumienia, że kiedyś trzeba będzie odejść wypowiedziałeś zdanie o podobnym brzmieniu jak św. papież Jan Paweł II przy ostatnim pożegnaniu z ojczystym krajem: ”Żal będzie odchodzić” i tu dodałeś „w chwili gdy urzeczywistniają się moje marzenia o dostatnim i prężnie działającym bliskim memu sercu kole łowieckim”. Dziś właśnie nadszedł ten dzień. Te ostatnie chwile z tobą złączyły wielką rzeszę tych, z którymi żyłeś, działałeś, przeżywałeś radości i smutki, porażki i sukcesy. I tym wszystkim w imieniu rodziny i własnym wyrażam głęboką wdzięczność.
Dziękuję kapłanom za modlitwę i ofiarę mszy św. w intencji śp. Henryka.
Słowa podziękowania kieruję do delegacji i przedstawicieli zakładów pracy, instytucji i organizacji społecznych za obecność na dzisiejszej smutnej uroczystości. Szczególne słowa podzięki pragnę złożyć na ręce personelu Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego za prawie dwuletnią opiekę nad chorym Heniem.
Pozostały mi jeszcze dwa podziękowania.
Pierwsze kieruję do dzieci, które przyszły pożegnać wieloletniego opiekuna ich Szkolnego Koła LOP.
Drugie zaś kieruję do kolegów myśliwych i reprezentantów oraz pocztów sztandarowych sąsiadujących z nami kół łowieckich za to, że poświęciliście swój czas aby oddać hołd koledze, z którym wielokrotnie spotykaliście się na polowaniach hubertowskich bądź na różnych uroczystościach myśliwskich. Wyrazy podziękowania i szacunku kieruję do członków Komisji Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa przy ORŁ w Rzeszowie w której przez ponad dwie kadencje działał zmarły kolega.
Wreszcie wam moi drodzy koledzy z Koła „KUROPATWA” oraz Zespołowi Muzyki Myśliwskiej dziękuję za przygotowanie i uczestnictwo w ostatniej drodze naszego z 63 letnim stażem łowieckim seniora Kol. Henryka.
Jestem przekonany, że w tej chwili „ Hen za chmurami tam wśród gwiazd„ śp. Heniu wraz ze św. Hubertem oraz śp. kolegami którzy poprzedzili go w drodze do Krainy Wiecznych Łowów z satysfakcją ogląda dzisiejszą uroczystość pożegnania Kol. myśliwego.
Niech więc to staropolskie „Bóg zapłać” będzie wyrazem wdzięczności i podziękowania wszystkim tym, których wcześniej wymieniłem jak również tym których może nieopatrznie pominąłem.
Obecnie proszę kolegów o podejście do ceremonii pożegnania a Zespół o odegranie fanfary „Pożegnanie”.
Leja Edward
Drogi Panie Henryku, długoletni Współpracowniku i Przyjacielu Szkoły Podstawowej nr 2 w Żołyni!
W imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców chylę dziś czoła przed pańską pasją i pracą. Był Pan zamiłowanym przyrodnikiem, człowiekiem niezwykle aktywnym, otwartym, ciekawym świata, życzliwym ludziom i przepełnionym radością. Od kilkudzięstu lat z ogromnym zaangażowaniem przekazywał Pan wiedzę i miłość do przyrody młodemu pokoleniu. Zawsze leżało Panu na sercu dobro zwierząt. Przemierzyliśmy wspólnie wiele leśnych dróg, a dzisiaj wyruszyliśmy z Panem w tę ostatnią. Pisane łzami wzruszenia słowa „Serdecznie dziękujemy!” niech będą naszym pożegnaniem, a poezja niech mówi za Pana.
Julian Ejsmond
„Pieśń myśliwska”
Gdy wybije mej śmierci godzina, pochowajcie mnie w kniei zielonej…
Niech nade mną zaszumi gęstwina, hymn myśliwski radości minionej…
Kiedy wiosna radosna nastanie, niech nade mną pieśń głuszca posłyszę,
Niech słonek miłosne chrapanie do snu moją mogiłę kołysze…
Gdy po letnim szaleństwie zieleni szczere złoto okryje konary,
Gdy nadejdzie cudny czas jesieni, niech nade mną zagrają ogary…
Na ten głos mojej duszy tak miły, żar zakipi w sercu wystudzonym – i ożyję,
I wstanę z mogiły, chwycę broń i polecę za gonem...
Lucyna Dudek wraz z dziećmi z Koła LOP przy Szkole podstawowej nr 2 w Żołyni
Montaż silosów -26.09.2017 r.
Uroczystości pogrzebowe śp. Henryka Drążka - 25.09.2017 r.
Kolega Skarbnik przypomina, że z dniem 30 września 2017 r. upływa terminu wpłaty pierwszej raty składki do Koła, która wynosi: normalna - 150 zł, a ulgowa 75 zł. Termin drugiej raty upływa ostatniego lutego 2018 r.
Ze smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 września 2017 roku opuścił nasze grono i odszedł do Krainy Wiecznych Łowów wieloletni łowczy Koła Łowieckiego „Kuropatwa" w Żołyni
śp. Henryk Drążek
(05.01.1935 - 22.09.2017)
Urodził się 5 stycznia 1935 roku w Żołyni. Przez ponad 63 lata, bo od 1954 roku był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego i myśliwym. W latach 1961 – 1975 pełnił funkcję Łowczego Koła. Kolega Henryk Drążek był wspaniałym wychowawcą i przewodnikiem dla wielu pokoleń myśliwych. Był jednym z pionierów edukacji przyrodniczo - łowieckiej dzieci i młodzieży w Okręgu Rzeszowskim. Dzięki Jego inicjatywie i zaangażowaniu została wybudowana kaplica św. Huberta.
Z żalem żegnamy prawego i etycznego myśliwego dla którego zawsze na pierwszym miejscu była dbałość o środowisko i zwierzynę a na samym końcu polowanie. Żegnamy Człowiek niesamowitego hartu duch i ciała, zawsze wesołego i pogodnego, który zwykł sam o sobie mawiać, że jest „człowiekiem sanacyjnym”. Przez ostatnie półtora roku, zmorzony chorobą, ciągle w swoich myślach wspominał o łowisku i potrzebie, dokarmiania zwierzyny.
Członkowi Koła Łowieckiego "Kuropatwa" w Żołyni
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 25 września br. (poniedziałek) o godz. 14:00 w kościele parafialnym w Żołyni
Zebranie Zwyczajne Członków Koła
W dniu 6 września br. w siedzibie koła przy ulicy Białobrzeskiej miało miejsce Zwyczajne Zebranie Członków Koła. Spotkanie miało charakter szkoleniowy i dotyczyło problematyki ASF (afrykańskiego pomoru świń). Podłowczy Jan Mazurek obszernie zaprezentował etiologie tego zjawiska i sposoby przeciwdziałania jemu. W dalszej części spotkania Zarząd Koła przedstawił harmonogram prac i uroczystości przewidzianych w najbliższym czasie.
Prace przy budowie silosów i pomieszczenia gospodarczego - 02.09. 2017
Prezentacja dorobku koła podczas imprezy
pt. „Pasjonada” w Rakszawie
W niedziela, 27 sierpnia 2017 roku o godz. 14.00, w lesie Brzeźnik w Rakszawie, rozpoczęła się impreza plenerowa pt. „Pasjonada – Romantyczne popołudnie”. W programie imprezy oprócz wielu atrakcji znalazło się również miejsce na zaprezentowane działalności i dorobku naszego koła. Przez kilka godzin, nasz niezmordowany podłowczy Jan Mazurek, opowiadał licznie odwiedzającym o polskim łowiectwie sięgając czasów króla Kazimierza Wielkiego, aż po współczesność, nie omieszkując odnosić się do pięknej, bo ponad 70-letniej, tradycji naszego koła.
Administrator
Msza Św. inaugurująca sezon polowań na ptactwo – 20.08.2017
Pomimo chłodu i rzęsistego deszczu, jak co roku po uroczystości Matki Bożej Zielnej, członkowie koła i okoliczni mieszkańcy spotkali się przy Kaplicy św. Huberta na Mszy Świętej, która rozpoczyna sezon polowań na ptactwo. Mszy przewodniczył i słowo Boże do zgromadzonych wygłosił ks. prałat Jacek Rawski. Na zakończenie ks. Robert Drążek złożył solenizantowi ks. Jackowi życzenia imieninowe, i zgodnie z piękną tradycją, jaka panuje w naszym kole, wszyscy uczestnicy zostali obdzieleni chlebem symbolem jedności i wzajemnej życzliwości. Oczywiście nie zbrakło słodyczy dla najmłodszych sympatyków łowiectwa jakimi są dzieci.
Zaproszenie!
Wszystkich Członków Koła Łowieckiego „Kuropatwa”
w Żołyni i Sympatyków Polskiego Łowiectwa zapraszamy na tradycyjną
Mszę Świętą, która zostanie odprawiona
w Kaplicy św. Huberta
w dniu 20 sierpnia 2017 o godz. 16.00
Prezentacja działalności koła podczas Dożynek Gminnych w Grodzisku Dolnym
15 sierpnia 2017 roku przedstawiciele naszego koła prezentowali naszą organizację i polskie łowiectwo, na Dożynkach Gminnych w Grodzisku Dolnym. Dla uczestników tej imprezy przygotowaliśmy ekspozycję trofeów pozyskanych w naszych łowiskach oraz przedmiotów związanych z polską kulturą łowiecką. Dla najmłodszych wykonaliśmy prezentację tablic edukacyjnych przedstawiających zwierzęta polskich lasów i pól. To wszystko dla ducha, a dla ciała degustacja wędlin wykonanych z dziczyzny. Nasze przedsięwzięcie zostało bardzo dobrze odebrane przez uczestników dożynek. Co bardzo cieszy nie usłyszeliśmy żadnych negatywnych głosów pod adresem naszego koła, pomimo faktu wyżądzania przez zwierzynę szkód w uprawach rolnych. Tutaj szczególne podziękowania dla kolegów dokonujących szacowania szkód łowieckich za profesjonalne szacowanie szkód oraz szacunek dla pracy rolnika. Przykład tej akcji pokazuje głęboki sens organizowania takich prezentacji w przyszłości również w innych miejscowościach, szczególnie na wsi gdzie zrozumienie dla potrzeby funkcjonowania łowiectwa jest największe.
Darz Bór
Podłowczy
Jednym z wielu działań koła jest dokarmianie zwierzyny w okresie zimowym. W tym celu, co roku obsiewanych jest kilkanaście hektarów pól owsem i kukurydzą. Zebranych kilkadziesiąt ton zbóż w zupełności zaspakaja potrzeby ptactwa, zwierzyny drobnej oraz grubej na karmę w zimie.
Archiwum strony głownej
mail: kontakt@kontakt.pl
tel. 601 234 567
Ul. Uliczna 25
Warszawa 02-200
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel
Koło Łowieckie „Kuropatwa” w Żołyni
ul. Białobrzeska 510
37-110 Żołynia
tel.: +48 606 571 610
e-mail: KuropatwaZolynia@onet.pl
NIP: 815-14-06-796
Regon: 690 460 980
Numer konta bankowego:
80 1240 2643 1111 0010 9809 7684