1
Złożenie wniosku o przyjęcie na staż.
Najprostszym sposobem wstąpienia na staż jest nawiązanie kontaktu z pobliskim kołem łowieckim a najlepiej z przedstawicielem zarządu koła i złożenie podania o przyjęcie na staż.
2
Staż
Staż jest to dwunastomiesięczny okres, w którym kandydat na myśliwego poznaje wszelkie aspekty łowiectwa. To czas, w którym integrujemy się z członkami koła, bierzemy czynny udział w działalności koła, budowie urządzeń łowieckich, dokarmianiu zwierzyny, polowaniach w charakterze naganiacza lub obserwatora itp.
3
Szkolenie dla kandydatów na członków PZŁ
Kandydat w terminie wyznaczonym przez Zarząd Okręgowy odbywa szkolenie, na którym zdobywa wiedzę praktyczną i teoretyczną z dziedziny łowiectwa. Istnieje możliwość uczestnictwa w kursie jeszcze w trakcie odbywania stażu, nie mniej do samego egzaminu przystąpić można jedynie po zakończeniu stażu.
4
Egzaminy dla kandydatów na członków PZŁ
Warunki przeprowadzania egzaminu reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKAz dnia 28 grudnia 2009 r. w sprawie uprawnień do wykonywania polowania (Dz. U. z dnia 13 stycznia 2010 r.).
5
Przyjęcie kandydata na członka Polskiego Związku Łowieckiego członkostwo w zrzeszeniu reguluje statut Polskiego Związku Łowieckiego
Po zakończeniu wszystkich części egzaminu z wynikiem pozytywnym osoba ubiegająca się o przyjęcie do Zrzeszenia składa deklarację członkowską i wpłaca wpisowe (kwota wpisowego regulowana jest uchwałą Naczelnej Rady Łowieckiej) zarządowi okręgowemu właściwemu dla miejsca stałego zamieszkania (w przypadku cudzoziemca zarządowi okręgowemu wybranemu przez siebie).
6
Wydanie pozwolenia na posiadanie myśliwskiej broni palnej
Będąc członkami Polskiego Związku Łowieckiego należy udać się do Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie składamy podanie oraz inne wymagane dokumenty, ubiegając się o wydanie pozwolenia na posiadanie myśliwskiej broni palnej. Szczegóły dotyczące wymaganych dokumentów oraz wzorów podań należy szukać na stronach internetowych właściwych Komend Wojewódzkich Policji.
Cudzoziemcy a polowanie w Polsce
Obywatele UE, którzy w swoim kraju posiadają uprawnienia do wykonywania polowania, chcąc polować w Polsce, muszą złożyć egzamin uzupełniający w języku polskim przed komisją z obowiązujących w Rzeczypospolitej Polskiej przepisów dotyczących zasad i warunków wykonywania polowania, a także listy gatunków zwierząt łownych oraz okresów polowań na te zwierzęta, a w przypadku uprawnień selekcjonerskich także zasad selekcji populacyjnej i osobniczej zwierzyny płowej. Uprawnienia takie wygasają po upływie 5 lat jeśli zainteresowany nie złoży deklaracji wstąpienia do PZŁ i nie przystąpi do pełnego egzaminu.
Cudzoziemcy spoza UE, posiadający w swoim kraju uprawnienia do wykonywania polowania, chcąc polować w Polsce zdają pełen egzamin w języku polskim i podpisują deklarację członkowską do PZŁ.
W przypadku cudzoziemców nie posiadających w swoim kraju uprawnień do wykonywania polowania obowiązują takie same procedury jak w przypadku obywatela RP ( z odbyciem stażu włącznie). Adresy i numery telefonów do zarządów okręgowych PZŁ znajdują się na stronie www.pzlow.pl w zakładce Zarządy Okręgowe PZŁ.
Jak zostać myśliwym selekcjonerem ?
Aby rozszerzyć swoje uprawnienia na możliwość polowania na wszystkie gatunki łowne w Polsce, należy przed właściwą komisją egzaminacyjną PZŁ zdać egzamin, po wcześniejszym odbyciu kursu dla selekcjonerów. Selekcjonerem można zostać po upływie 3 lat członkostwa w Polskim Związku Łowieckim.
Jak zostać myśliwym?
mail: kontakt@kontakt.pl
tel. 601 234 567
Ul. Uliczna 25
Warszawa 02-200
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel
Koło Łowieckie „Kuropatwa” w Żołyni
ul. Białobrzeska 510
37-110 Żołynia
tel.: +48 606 571 610
e-mail: KuropatwaZolynia@onet.pl
NIP: 815-14-06-796
Regon: 690 460 980
Numer konta bankowego:
80 1240 2643 1111 0010 9809 7684