Koło Łowieckie „Kuropatwa” w Żołyni z siedzibą

w Rakszawie nr 486

37-111 Rakszawa.

Tel. +48 606571610

Email: Kuropatwazolynia@onet.pl

NIP: 815-14-06-796. Regon: 690460980

Numer konta bankowego: 80 1240 2643 1111 0010 9809 7684

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

 

"Szanujmy las"

            Dzień Dziecka jest dniem szczególnie oczekiwanym przez wszystkich milusińskich. Z tej też okazji dla uczniów klas I - III zostały zorganizowane zajęcia dydaktyczno - przyrodnicze w Stanicy Myśliwskiej w Żołyni. Tematem przewodnim tych zajęć było hasło "Szanujmy las" i prowadziła je profesjonalnie myśliwa KŁ "Kuropatwa" w Żołyni p. Dorota Cedzidło. Uczniowie poznali ciekawe wiadomości z życia zwierząt leśnych, które  były kolejno omawiane przez panią myśliwą na ścieżce edukacyjno - przyrodniczej znajdującej się tuż obok stanicy. Były to informacje o ssakach leśnych, domach zwierząt oraz gwarze myśliwskiej. Dzieci również bardzo zainteresowały się tropami zwierząt, które mogły w praktyczny sposób odbić na piasku. Kolejnym etapem zajęć było zwiedzenie woliery dla ptaków oraz pobyt w lesie przy paśnikach dla zwierząt dokarmianych zimą zarówno przez myśliwych jak i przez członków koła LOP. Podsumowaniem spotkania było wykonanie przez każdego ucznia pracy plastycznej związanej tematycznie z ochroną lasu i jego mieszkańców. Z wykonanych prac powstały wymowne  plakaty, które będą zapewne przypominały uczniom o tym niezwykle cennym we wiadomości spotkaniu. Miejmy nadzieję, że dzieci wykorzystają je w praktyce i będą zawsze traktować las jako dom dla zwierząt o który trzeba dbać i go szanować. Słodkim podsumowaniem spotkania były życzenia i firmowe cukierki krówki od KŁ "Kuropatwa" w Żołyni.

Opiekun koła LOP w SP nr 2 w Żołyni

Lucyna Dudek

 

PS. Przekazujemy serdeczne podziękowania myśliwej p. Dorocie Cedzidło za przeprowadzenie bardzo ciekawych  zajęć.

 

Wych. klas I - III

ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni

 

          

Poznajemy okolice Żołyni

 

W ramach edukacji przyrodniczej dnia 18 czerwca uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Lucyną Dudek udali się na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Przewodniczką na trasie była myśliwa K Ł "Kuropatwa" w Żołyni p. Dorota Cedzidło. Uczniowie odwiedzili kolejno takie miejsca jak stanica myśliwska, paśniki i podsypy w tzw. "Rezerwacie", starą kapliczkę, wzniesienia w lesie tzw. "Lisie Górki", gdzie swoje nory mają lisy i borsuki oraz pas leśny zwany "Jarząbki". Pani myśliwa na bieżąco opowiadała dzieciom o ciekawych miejscach w lesie, a szczególnie  zwracała im uwagę na rośliny rosnące w lesie oraz życie zwierząt. Miłymi przerywnikami w trakcie wycieczki był posiłek borówkowy (każdy zbierał samodzielnie),  konkurs zbierania szyszek, czy zabawy z piłką.

Mimo upalnej pogody, pierwszaki dzielnie pokonały trasę rowerami i zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły. Praktyczna lekcja przyrody będzie zapewne długo przez niech wspominana, oby tylko przyniosła dobre efekty.

 

wych. kl. I Lucyna Dudek

 

P.S.  Składam serdeczne podziękowania myśliwej p. Dorocie Cedzidło za pomoc w organizacji wycieczki.

Opiekun LOP

w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żołyni

Lucyna Dudek