Koło Łowieckie „Kuropatwa” w Żołyni 

ul. Białobrzeska 510

37-110 Żołynia.

Tel. +48 606571610

Email: Kuropatwazolynia@onet.pl

NIP: 815-14-06-796.
Regon: 690460980

Numer konta bankowego:
80 1240 2643 1111 0010 9809 7684

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Akcja Charytatywna

W dniu 31.01.2022r. nasze koło brało udział w Charytatywnym Koncercie, podczas którego zbierano pieniądze na budowę studni w Kongo gdzie pracuje s. Estera z Brzózy Stadnickiej. Specjalnie na to wydarzenie kol. Jan Mazurek oraz Paweł Niemiec wraz z synem Gabrielem wykonali 31 budek lęgowych dla ptaków, które sprzedawane były w cenie 30 zł. Udało się w ten sposób uzyskać 930 zł, które w całości przeznaczone zostały na ww. akcję.
Oprócz tego każdy uczestnik koncertu mógł skosztować prawdziwego bigosu myśliwskiego, który przygotowali kol. Tomasz Kloc i Jan Mazurek. Każdy chętnie próbował naszej potrawy, wydano około 150 porcji.
Przygotowaniem stanowiska, sprzedażą budek oraz wydawaniem jedzenia w trakcie trwania koncertu i po, zajmowali się kol. Dorota Cedzidło, kol. Jan Mazurek oraz kol. Bartłomiej Usowski.

Serdeczne podziękowania dla osób, które poświęciły swój czas i zaangażowały się w tą akcję.

Darz Bór!

Tłusty czwartek dla zwierząt

Ferie to zasłużony czas odpoczynku dla nauczycieli
i uczniów. Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią 
p. Lucyną Dudek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni postanowili, że w czasie ferii połączą przyjemne z pożytecznym i  zorganizują dla zwierząt akcję dokarmiania ph. "Tłusty czwartek dla zwierząt".  Dnia 24 lutego 2022r. uczniowie wraz z wychowawczynią i myśliwą KŁ" Kuropatwa" p. Dorotą Cedzidło udali się do lasu, aby zanieść osobiście przyniesione smakołyki, jak również zboże, kasztany
i żołędzie pozyskane od koła "Kuropatwa". W trakcie spotkania pani myśliwa opowiadała dzieciom, co dzieje się w świecie zwierząt wiosną, uczyła rozpoznawać ich tropy oraz śpiew  niektórych ptaków. Niestety w czasie spaceru po lesie, natrafiliśmy na smutne widoki w postaci dzikich wysypisk śmieci. Oby ta praktyczna lekcja ekologii przyniosła u dzieci pozytywny skutek. Po powrocie do stanicy wszystkim smakowała kiełbaska pieczona na ognisku i jak przystało na tłusty czwartek pyszne pączki, którymi częstowała pani myśliwa i ucz. Maja. Pogoda sprzyjała, więc dzieci bawiły się w różne zabawy i mogły mile spędzić ze sobą feryjny czas.

wych. kl. II w SP Nr 2 w Żołyni
Lucyna Dudek


Wiosenna akcja LOP

W sobotę, 19 marca 2022r. członkowie koła LOP działającego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żołyni wraz
z opiekunem p. Lucyną Dudek, zorganizowali na powitanie wiosny akcję wieszania budek lęgowych dla ptaków. Akcja była koordynowana przez myśliwych KŁ "Kuropatwa"
w Żołyni  p. Dorotę Cedzidło i p. Jana Mazurka. Budki lęgowe wykonali i przekazali do zawieszenia na terenie szkoły myśliwi tego koła. W czasie tych praktycznych zajęć przyrodniczych uczniowie mieli okazję poznać budowę różnego rodzaju budek, jak również  zamieszkujące ich ptaki. Po zakończeniu prac na terenie szkoły wszyscy uczestnicy udali się do lasu na akcję dokarmiania zwierząt. W trakcie wędrówki do paśnika dzieci miały niezwykłą okazję ujrzeć przebiegające duże stado saren i danieli, posłuchać wiosennego śpiewu ptaków i przekonać się osobiście, że wiosna jest tuż, tuż.

                                                                    Opiekun koła LOP
                                                                    w SP Nr2 w Żołyni
                                                                    Lucyna Dudek

P.S. Składam wyrazy podziękowania myśliwym p .Dorocie Cedzidło i p. Janowi Mazurkowi za pomoc w zorganizowaniu akcji.


Myśliwska Paczka

W dniu 12.01.2022r. do siedziby naszego koła dotarł ciągnik rolniczy MTZ Belarus. Ciągnik służył będzie do prac rolniczych związanych z gospodarką łowiecką, która jest prężnie prowadzona w naszym kole.

Dzięki wspólnej akcji myśliwych z naszego koła,
w dniu 13.01.2022r. myśliwska paczka dotarła do Zakładu pielęgnacyjno opiekuńczego w Żołyni. W akcji udało się zebrać 3680,00 zł za które myśliwi zakupili przenośny ssak akumulatorowo sieciowy.
Zarząd koła składa serdeczne podziękowania dla wszystkich myśliwych, którzy dołączyli się do akcji
i przekazali pieniądze na pomoc dla podopiecznych ZPO
w Żołyni.

                                                                              
                                                                            Zarząd Koła

Zakończenie sezonu polowań zbiorowych

Dnia 22.01.2022r. odbyło się polowanie zbiorowe kończące sezon zbiorówek 2021/2022. Polowaliśmy w obwodzie 89. Na zbiórce stawiło się 27 myśliwych. Prowadzący Paweł Niemiec przedstawił zasady bezpieczeństwa oraz na jakie gatunki zwierzyny polujemy. W przerwie między kolejnymi pędzeniami był czas na ciepły posiłek i herbatę, które przygotował kol. Piotr Dudek. W trakcie polowania pozyskano 2 dziki oraz 4 lisy. Na zakończenie prowadzący pogratulował myśliwym wyników oraz podziękował nagance. Po zakończeniu polowania wszyscy udali się do stanicy, gdzie odbyło się spotkanie kolędowe.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a przede wszystkim dwóm kolegom nowo wstępującym:
kol. Krzysztofowi Wałczykowi oraz kol. Stanisławowi Olejarce za przygotowanie stanicy oraz poczęstunku.

                                                                                              Zarząd